Jakie rusztowanie wybrać ?

Opublikowany 2012/12/20

Jakie rusztowanie wybrać

Dokonując wyboru rusztowania dla swojej działalności musimy określić jakie elementy takiej konstrukcji będą nam potrzebne , a z jakich możemy zrezygnować. Wiadomo że zależy nam na tym aby wydać jak najmniej pieniędzy za "towar" który będzie nam służył i będziemy mogli  naszą konstrukcję w przyszlości rozbudować ,  jak już "zarobi na siebie"


Dokonując wyboru rusztowania dla swojej działalności musimy określić jakie elementy takiej konstrukcji będą nam potrzebne , a z jakich możemy zrezygnować. Wiadomo że zależy nam na tym aby wydać jak najmniej pieniędzy za "towar" który będzie nam służył i będziemy mogli  naszą konstrukcję w przyszlości rozbudować ,  jak już "zarobi na siebie" . Tak więc przykładowo na rynku znajdziemy rusztowania na 100 m² powirzchni roboczej już za 5 tyś zł , ale są też takie w cenie 10 tyś. Jeżeli chcemy stopniować koszty naszej inwestycji to warto zacząć od podstawowego zestawu. Nie kupujemy ram wyrównawczych - można je zastąpić używając np: różnej długości stopki (podpory). Zaoszczędzimy też wybierając podesty drewniane ,  zamiast stalowych - i w tym wypadku nie tracimy na funkcjonalności naszego rusztowania , ponieważ oszczędzamy na materiale ( drzewo jest tańsze niż stal ). Wiadomo też , że im wyższe rusztowanie , tym więce za nie zapłacimy - musimy użyć większej ilości podestów komunikacyjnych. Możemy zaoszczędzić rezygnując z podestu komunikacyjnego na pierwszym pozomie rusztowania , używając własnej drabinki . Często zdarza się że w rusztowaniach oferowanych po niskich cenach "brakuje" desek burtowych (tzw. krawężników) , poręczy , podestów komunikacyjnych , poręczy czołowych. Musimy być świadomi że aby nasze rusztowanie nie "podpadało" pod przepisy i normy i byśmy mogli spać  spokojnie ,  będziemy musieli nasz zestaw wyposarzyć we wszystkie niezbędne elementy zgodnie z wytycznymi norm i przepisów które to regulują. Dopiero wtedy żadna kontrola nie będzie nam straszna , a pracując na naszym rusztowaniu będziemy bezpieczni .

Przy wyborze rusztowań polecam najpopularniejsze i najbardziej optymalne pod względem jakości , funcjonalności i ceny systemy rusztowań:

Rusztowania Plettac

Rusztowania Layher

Są one opisane na naszej stronie