Elementy rusztowania - niezbędne czy zbędne?

Opublikowany 2013/02/19

Chcąc kupić zestaw rusztowania pierwsze co robimy to "badamy" rynek , sprawdzamy ceny , oferty , konfiguracje. Przeglądamy strony internetowe firm sprzedających i popularne portale aukcyjne. Oferują one systemy rusztowań już nawet od 5 tyś zł za 100 m/2 . Jeśli znajdziemy "super" ofertę to wtedy już staramy się kontaktować ze sprzedawcą  - telefonicznie , za pomocą poczty elektronicznej , a jak firma sprzedająca jest w niedalekiej lokalizacji to kontaktujemy się osobiście. I co dalej z naszym zakupem rusztowania ?

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Leasing jako forma posiadania rusztowania .

Opublikowany 2013/02/05

Oczywistym faktem jest że wiele  firm potrzebuje nowych inwestycji , aby nabrać wiatru w żagle. Samochód , dźwig , rusztowanie - takich rzeczy często nie można kupić za gotówkę.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Jak prawidłowo zakotwić rusztowanie

Opublikowany 2013/01/16

Prawidłowe zakotwienie rusztowania oznacza w praktyce bezpieczną pracę na rusztowaniu . Cała procedura kotwienia rusztowania to bardzo ważna i podlegająca przepisom czynność. Poniżej przedstawiamy zbiór podstawowych zasad o których musimy wiedzieć i pamiętać podczas procedury kotwienia naszego rusztowania

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Wady i zalety systemu rusztowań Layher .

Opublikowany 2013/01/04

System Layher uznawany jest za najbardziej niezawodny i uniwersalny system rusztowań na rynku. Rusztowania Layher umożliwiają montaż nawet najbardziej skomplikowanych zarusztowań i wykorzystują bardzo szeroki wybór dodatkowych elementów i akcesoriów. Za pomocą 6 elementów podstawowych i przy minimalnym wysiłku można błyskawicznie ustawić rusztowanie.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Wady i zalety systemu rusztowań Plettac

Opublikowany 2013/01/04

Atutem rusztowań systemu Plettac jest uniwersalność, ekonomiczność, szybkość montażu i demontażu oraz łatwość składowania i transportu. Przekłada się to automatycznie na oszczędności w kosztach robocizny. Nasuwa się myśl, że skoro Plettac ma tyle atutów, pewnie jest albo niedostosowany do bardziej skomplikowanych robót, albo jest systemem niszowym, który trudno w razie potrzeby rozbudować, albo jest koszmarnie drogi.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dlaczego warto sprawdzać czy rusztowanie jest oznakowane?

Opublikowany 2013/01/02

Oznakowanie rusztowań.
Jest parę ważnych powodów oznakowania elementów rusztowań:

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Jakie rusztowanie wybrać ?

Opublikowany 2012/12/20

Jakie rusztowanie wybrać

Dokonując wyboru rusztowania dla swojej działalności musimy określić jakie elementy takiej konstrukcji będą nam potrzebne , a z jakich możemy zrezygnować. Wiadomo że zależy nam na tym aby wydać jak najmniej pieniędzy za "towar" który będzie nam służył i będziemy mogli  naszą konstrukcję w przyszlości rozbudować ,  jak już "zarobi na siebie"

Przeczytaj pozostałą część wpisu »